Wall Street Journal: Biden dhe aleatët po planifikojnë ndihmë afatgjatë për Ukrainën për të treguar vendosmërinë e Perëndimit

Wall Street Journal raporton se administrata e Joe Biden dhe aleatët e saj në Evropë po bëjnë plane për ndihmë ushtarake afatgjatë për Ukrainën.

Kjo është në një përpjekje për të siguruar që Rusia nuk do të jetë në gjendje të fitojë në fushën e betejës dhe të bindë Kremlinin se mbështetja perëndimore për Kievin nuk do të lëkundet.

Por gazeta tha se mungesa e armëve dhe presionet e brendshme politike po pengojnë përpjekje të tilla.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts