WhatsApp pa celular? Aplikacioni prezanton risinë

08:20 16/07/2021

WhatsApp po teston një opsion që i lejon përdoruesit të dërgojnë mesazhe pa përdorur celularin e tyre për të dërguar një mesazh për herë të parë.

Aktualisht, WhatsApp është i lidhur me celularin e përdoruesit, pra pajisjet e tjera kanë nevojë që celulari të jetë i lidhur me to për të marrë dhe dërguar mesazhe.

Opsioni i ri do të lejojë dërgimin e tyre edhe në rast se celulari nuk ka bateri, madje mund të përdoren njëkohësisht 4 pajisje.

Risia do tĂ« testohet fillimisht si njĂ« version “beta” pĂ«r njĂ« grup tĂ« vogĂ«l pĂ«rdoruesish nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« tĂ« planifikohet dhe pĂ«rmirĂ«sohet performanca pĂ«rpara se tĂ« jetĂ« i pĂ«rdorshĂ«m nga tĂ« gjithĂ«.

Edhe në sistemin e ri do të vazhdojë të funksionojë siguria e lartë e mesazheve, të cilat mund të lexohen vetëm nga përdoruesit dhe nuk lejon ndërhyrjen e palëve të treta./tvklan.al
“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *