WhatsApp s’do funksionojë më në 53 modele telefonash iPhone dhe Android nga 1 Nëntori, shihni listën

09:47 30/09/2021

Aplikacioni më i populluar WhatsApp do të ndalojë së funksionari në miliona telefona inteligjentë brenda pak javësh. Përdoruesit nuk do të kenë mundësi të kenë qasje në mesazhe, fotografi dhe video – nëse nuk veproni tani.

WhatsApp ka paralajmëruar përdoruesit e Android dhe Apple se ata duhet të përditësojnë urgjentisht softuerin e tyre, ose rrezikojnë të mos jenë në gjendje të përdorin aplikacionin.

Çdo vit sistemet operative ndryshojnë dhe zhvillohen, që do të thotë se nuk do të jetë më në gjendje të përdoret nga telefonat me versione më të vjetra. Këtë herë 53 telefonat inteligjentë do të preken nga përditësimi, i cili do të nisë nga 1 nëntori.

Modelet e telefonave inteligjentë me Android 4.0.4 ose më parë të instaluar do të bëhen të papajtueshme me WhatsApp, si dhe iPhone me iOS 9 ose të instaluar më herët.

Më poshtë është një listë e plotë e modeleve që janë prekur:

-Galaxy Trend Lite

-Trendi i Galaxy II

-Galaxy SII

-Galaxy S3 mini

-Galaxy Xcover 2

-Galaxy Core

-Galaxy Ace 2

– Lucid 2

-Optimus F7

-Optimus F5

-Optimus L3 II Dual

-Optimus F5

-Optimus L5

-Best L5 II

-Optimus L5 Dual

-Best L3 II

-Optimus L7

-Optimus L7 II Dual

-Best L7 II

-Optimus F6, Enact

-Optimus L4 II Dual

-Optimus F3

-Best L4 II

-Best L2 II

-Optimus Nitro HD

-Optimus 4X HD

-Optimus F3Q

-ZTE V956

-Grand X Quad V987

– Grand Memo

-Xperia Miro

-Xperia Neo L

-Xperia Arc S

-Alcatel

– Ascend G740

-Ascend Mate

-Ascend D Quad XL

-Ascend D1 Quad XL

-Ascend P1 S

-Ascend D2

-Archos 53 Platinum

-HTC Desire 500

-Caterpillar Cat B15

Wiko Cink Five

-Wiko Nata e Errët

-Lenovo A820

-UMi X2

-Run F1

-THL W8

-iPhone SE

-iPhone 6S

-iPhone 6S Plus

Modelet e smartfonëve të mësipërm nuk do të marrin më përditësime sigurie dhe veçori të reja, që do të thotë se gradualisht do të ndalojnë së punuari.

Nëse keni një nga telefonat inteligjentë në listën e mësipërme, nuk do të keni zgjidhje tjetër veçse të merrni një pajisje të re, nëse akoma dëshironi të përdorni WhatsApp. /tvklan.al


Të ngjashme “”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.