“Woodstrock 99”/ Vrasje, alkool dhe përdhunime, brenda festës më famëkeqe në botë (FOTO)

“Woodstock 99”, kishte për qëllim të rikthente pas një frymë thuajse të zhdukur, koncerte që zhvilloheshin pas viteve ‘90-ë.

Por kjo festë që u mbajt në Nju Jork në fakt ka përfunduar me shumë trazira, mes të cilave dhe 2 persona të vdekur.

Policia e kishte të pamundur të menaxhonte festën e të rinjve, shkruajnë autoritetet. Këto skena janë risjellë sërish, nëpërmjet një dokumentari. Në të tregohet shkalla e plotë e “shthurjes” në atë festë që mendohej të ishte një ditë argëtimi për të rinjtë.

Autoritetet thonë se mjaft vajza ranë pre e përdhunimit në atë festë, e shumë të tjera, u keqtrajtuan e dhunuan.

Mjaft konflikte u regjistruan dhe mbi të gjitha, shumë zonave iu vendos flakë. Jo më kot, ajo festë konsiderohet si një nga më të këqijat në botë.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni pamjet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.