Ylli i Instagramit dënohet me 20 vite burgim

Ramon Abbas, i njohur për 2.5 milionë ndjekësit e tij në Instagram me emrin Hushpuppi, konsiderohet nga FBI si një nga mashtruesit më profili më të lartë në botë.

Ylli i Instagramit që vodhi miliona dollarë dënohet me 20 vite
Influencuesi mashtrues është dënuar nga gjykata me 20 vite burgim, pasi u shpall fajtor për pastrim parash.

BBC raporton se influencuesi akuzohet për krime kibernetike, që i kanë kushtuar miliona dollarë personave që kanë rënë pre e mashtrimeve të tij.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.