Yuri Kim takon Eglantina Gjermenin pas marrjes së postit si ambasadore e Shqipërisë në misionin e OSBE në Vjenë: Presim bashkëpunim


Capture

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë Yuri Kim ka uruar ish-ministren socialiste Eglantina Gjermeni për marrjen e detyrës së re si ambasadore e Shqipërisë në misionin e OSBE-së në Vjenë.

Kim shprehet se tashmë SHBA pret bashkëpunim të fortë në këto forume të rëndësishme dhe shumëpalëshe.

Statusi i Yuri Kim

Urime dhe shumë suksese për Eglantina Gjermenin në detyrën e saj si ambasadore e Shqipërisë në misionin e OSBE dhe OKB në Vjenë. Ne presim bashkëpunim të fortë në këto forume të rëndësishme shumëpalëshe.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.