“Yuri Kim të kërkojë falje publike!”/ Ambasada e SHBA i përgjigjet Berishës dhe publikon të dhënat

Pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha mbi vendimin e DASH për shpalljen e tij “non grata”, ku ndër të tjera tha që Yuri Kim duhet të kërkojë një ndjesë publike, ka reaguar Ambasada Amerikane.

Ambasada e SHBA ka publikuar në “Twitter” një tabelë me të dhëna ku tregon se numri i personave të shpallur “non grata” nga Uashingtoni është mbi 200.

Po ashtu ambasada amerikane thekson se nuk ka asnjë të shpallur “non grata” për të cilin të jetë kthyer mbrapsht vendimi.

Ambasada e SHBA shton se ka zero kërkesa faljeje për personat e shpallur “non grata” për korrupsion domethënës.

ambasa

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *