Zbardhen debatet në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, Ervin Salianji detyron ministrin Çuçi të ndërrojë maskën: Nuk mund të qëndrojë në këtë sallë me logon e PS-së
Komisioni Parlamentar për Sigurinë Kombëtare ka nisur punën ditën e sotme me një debat mes deputetit të opozitës Ervin Salianji dhe ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi.

Ishte  deputeti demokrat ai i cili evidentoi praninë simbolit të Partisë Socialiste në maskën anti-Covid që mbante ministri i Brendshëm, duke i kërkuar ta hiqte atë, pasi reklamimi i simboleve partiake në institucionet shtetërore konsiderohet si një provokim dhe është e ndaluar.

Kjo bëri të ministri ta ndërronte maskën dhe të vendoste një tjetër pa simbole partiake.

“Pavarësisht përkatësive partiake ne këtu jemi në institucionin e Kuvendit dhe përfaqësojmë gjithë qytetarët shqiptarë.

Ministri i Brendshëm si përfaqësues i qeverisë dhe që paguhet me taksat nuk mund të qëndrojë në sallë me maskë me logon e Partisë Socialiste. Ne nuk e pranojmë dhe e konsideroj provokim, reklamimi i simboleve partiake në institucione shtetërore, e ka bërë rrugë Rama nuk mund ta tolerojmë ne qe jemi te pranishëm.

Vjen këtu si përfaqësues i shtetit dhe jo i partisë. E kam parë shumë mirë, po duhet ta ndërrosh”, tha Salianji.

Kjo bëri që ministri Çuçi ta ndërronte maskën dhe diskutimi në mbledhje të vijonte.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.