Zbardhen emrat, ja kush kandidon për kreun e Gardës së Republikës

zbardhen emrat ja kush kandidon per kreun e gardes se republikes
zbardhen emrat ja kush kandidon per kreun e gardes se republikes

Zbardhen emrat që kandidojnë për kreun e Gardës së Republikës. Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb se 6 emra kanë aplikuar për kreun e Gardës, mes tyre dhe një femër.

Aplikimet janë mbyllur në 26 qershor. Aktualisht kandidatët janë në proces vlerësimi që pritet të përfundojë brenda 45 ditëve. Komisioni vlerësimit do të rendisë kandidatët dhe do t’ja paraqesë Ministrit të Brendshëm.

Artan Didi
Dritan Osmani
Krenar Carcani
Klajdi Hajredinaj
Ermal Onuzi
Jona Lamko

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts