Zbardhen kodet që përdorte rrjeti i drogës/ “Çfarë ke në ato pako?”, biseda mes trafikantit dhe policit në momentin kur u kap me heroinë: M*t kam futur

Detaje të reja janë zbardhur nga operacioni i koduar “Nga bregu në breg”, teksa sot 20 të arrestuarit do të njihen me masat e sigurisë që do të jepen nga GJKKO.

Në shumicën e episodeve të zbardhura nga bisedat mes anëtarëve të grupit, bie në sy fakti se drogës i është vendosur nofka ‘vezë’ dhe se trafikantët përdorin këtë term mes njëri-tjetrit kur flasin për oraret e kalimit, sasinë apo vendin ku është fshehur.

Në dosjen e siguruar për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala, është një pjesë e përgjimit mes Artur Sulajt dhe Besnik Ruçit.

PËRGJIMI
Artur Sulaj: Ku je ti, te kafja?
Besnik Ruçi: Unë këtu jam, i mora vezët unë, i do vezët?
Artur Sulaj: Po mirë, jo jo, mos i merr vezët se iku!
Besnik Ruçi: Po s’ja çoj dot unë?
Artur Sulaj: Po ja ta marr… po qe aty
Besnik Ruçi: Po, merre e më thuaj.
Në dosjen hetimore jepen bisedat e transkriptuara mes shtetasit Shpëtim Pjeshka, trafikant dhe punonjësve të policisë që e ndalojnë për kontroll në doganë.
Polici 1: Çfarë ke futur aty, ëëë? Çfarë ke futur.
Polici 2: Çfarë janë këto pako?
Shpëtim Pjeshka: M*t, m*t kam futur
Polici 1: M*t???
Shpëtim Pjeshka: Ëhëëëë!
Polici 2: O Nadir, prangat, prangat!
Polici 1: Ulu poshtë, ulu!
Polici 2: Hajde, ec se të ndihmoj unë!
Shpëtim Pjeshka: Ah të q**sha robt!
Polici 2: E pe skanerin Berti?
Polici 1: Nuk!
Polici 2: Si nuk mor shoku, këto janë 100 kile?!
Polici 1: Sa kile janë?
Shpëtim Pjeshka: 15…
Polici 1: Po mirë!
Në këtë moment njëri nga punonjësit e policisë njofton me telefon eprorin e tij ku e vë në dijeni për sasinë e drogës së kapur nga skaneri brenda kroskotit të kamionit, në një pjesë të modifikuar të tij. Efektivi i komunikon eprorit se bëhet fjalë për një ngarkesë heroine.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts