Zbardhet axhenda e punimeve të Kuvendit në seancën e 4 majit! Në rend dite nuk parashikohet shkarkimi i PresidentitGjatë ditës së martë të javës së ardhshme pritet të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë  me deputetët e legjislaturës së shkuar.

Parlamenti-1-600x391

Në axhendën e punimeve të Kuvendit parashikohet miratimi i një sërë marrëveshjeve kryesisht ato për vaksinat anticovid, ku një pjesë e tyre kanë mbërritur tanimë në Shqipëri.

Pesë nga pikat e rendit të ditës është miratimi i marrëveshjeve me kompaninë turke “Keymen Ilaç Sanay ve Ticaret”, për furnizimin e me vaksina anticovid kineze dhe një kompanie tjetër për furnizimin me vaksina ruse Sputnik V.

Pjesa tjetër e ligjeve janë kryesisht dekrete të Presidentit të Republikës. Në seancën e Kuvendit të 4 prillit nuk parashikohet ndonjë nismë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, siç kanë paralajmëruar socialistët.

1 2 3

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *