Zbardhet kryeqyteti meksikan

zbardhet kryeqyteti meksikan

zbardhet kryeqyteti meksikan

23:11 30/07/2023

Nuk kanë të sosur çuditë e motit. Diku vapa është e papërballueshme, diku tjetër stuhitë e përmbytjet kanë bërë që me mijëra të evakuohen nga shtëpitë e tyre.

Ndërsa në Mexico City breshëri zbardhi vendin… këto janë pamjet e pabesueshme që përcjell Reuters.


[embedded content][embedded content]


Kryeqyteti meksikan u godit nga reshje të dendura shiu të shoqëruara me breshër. Për pasojë u dëmtuan rrugë e infrastruktura. Pjesa veriore e Mexico City u përmbyt nga shiu, që i bëri rrugët e pakalueshme.

Stuhia goditi edhe Puebla dhe Hildago. Në Puebla, si pasojë e shiut të rrëmbyer u shkatërruar struktura e një tregu duke sjellë humbje të mëdha për tregtarët./tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts