Zbardhet marrëveshja për shtensionimin e situatës në veri, BE zbulon një fjali që s’e përmendi Qeveria e Kosovës

Brenda dy javësh pritet të shtensionohet situata në veri, në bazë të një marrëveshjeje të arritur ndërmjet zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi dhe emisarit të BE-së, Miroslav Lajçak. Qeveria tregoi pikat e marrëveshjes, por nuk e përfshiu një detaj. Burime zyrtare nga Brukseli i thanë Expressit se marrëveshja e detyron Kosovën edhe që të “mos […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts