Zbardhet shkresa/ Grupi Parlamentar i PD kërkesë Kushtetueses: Seancë e hapur për marrëveshjen me Italinë në emigrantët

zbardhet shkresa grupi parlamentar i pd kerkese kushtetueses seance e hapur per marreveshjen me italine ne emigrantet
zbardhet shkresa grupi parlamentar i pd kerkese kushtetueses seance e hapur per marreveshjen me italine ne emigrantet

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, i ka kërkuar Gjykatës Kushtetuese, që seancën për marrëveshjen e emigrantëve me Italinë, ta shqyrtojë në seancë të hapur për publikun.

Në shkresën drejtuar këtij institucioni dhe që mban firmën e kryetarit të Grupit, Gazment Bardhi, argumentohet fakti se seanca duhet të jetë e hapur për mediat dhe publikun, pasi mbart një rendësi të veçantë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts