Zbardhet skema/ I kishte përfituar si ‘investitor strategjik’, disa prej pronave të sekuestruara të Pëllumb Gjokës në emër të familjarëve

zbardhet skema i kishte perfituar si investitor strategjik disa prej pronave te sekuestruara te pellumb gjokes ne emer te familjareve
zbardhet skema i kishte perfituar si investitor strategjik disa prej pronave te sekuestruara te pellumb gjokes ne emer te familjareve

SPAK ka nisur sot një hetim për të gjitha pasuritë e Pëllumb Gjokës, duke vendosur sekuestrim për pronat për të cilat ai ka marrë statusin investitor strategjik.

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar se bëhet fjalë për prona jo vetëm të regjistruara në emrin e tij, por edhe të familjarëve.

Ajo zbuloi po ashtu se nga hetimet e kryera ka dyshime se pasuritë e sekuestruara së fundmi janë përfituar nga falsifikimi i dokumenteve kryer nga Pëllumb Gjoka dhe persona të tjerë.

[embedded content]

Kujtojmë se SPAK ka sekuestruar pasuritë e biznesmenit Pëllumb Gjoka, i cili ndodhet pas hekurave në kuadër të operacionit “Metamorfoza”. Në njoftimin e SPAK flitet për një sërë pasurish, toka në zonën e Pulaj- Plazh, Velipojë, të cilat figuronin të regjistruara në emër të personave të tjerë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts