Zbardhet takimi me presidentin, studentët e mjekësisë: Nëse ligji nuk anulohet, bojkotojmë mësimin

zbardhet takimi me presidentin studentet e mjekesise nese ligji nuk anulohet bojkotojme mesimin
zbardhet takimi me presidentin studentet e mjekesise nese ligji nuk anulohet bojkotojme mesimin

Një përfaqësi studentesh të Mjekësisë kanë zbardhur detaje nga takimi që zhvilluan sot në presidentin e Republikës, Bajram Begaj.

Ky takim vjen pas miratimit të projektligjit për punën e detyruar deri në 5 vite punë për studentët e mjekësisë që duan të pajisjen me diplomë. Studentët thanë se presidenti dhe këshilltari i tij i kishin dëgjuar me vëmendje.

“Presidenti dhe këshilltari i tij na dëgjuan me vëmendje. Kërkuam mosdekretimin e ligjit nga presidenti. Nëse ligji nuk anulohet, bojkotojmë mësimin. Do ta çojmë ligjin në Gjykatën Kushtetuese”, tha ai për mediat.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts