Zbatimi i vendimit për pronat e Manastirit të Deçanit, Quint: Parakusht për integrimin e Kosovës në institucionet euroatlantike

Diplomatët e pesë vendeve kryesore perëndimore dhe Bashkimi Evropian i bënë sërish të shtunën thirrje qeverisë së Kosovës që të zbatojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese me të cilin Manastirit mesjetar të Deçanit, i njihet e drejta e pronës në mbi rreth 23 hektarë tokë. Në një komunikatë të përbashkët, shefat e misioneve të Shteteve të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts