Zbulime tronditëse në Kievin e rimarrë nën kontroll/ E zhdukur prej ditësh, gjendet e vdekur bashkë me familjen kryetarja e fshatit Motyzhin

Tani që forcat ukrainase kanë rimarrë të gjithë rajonin e Kievit , më shumë informacion mund të dalë në lidhje me atë që ndodhi me komunitetet gjatë pushtimit.

Kryetarja e fshatit Motyzhin, Olha Sukhenko e cila u kap nga trupat ruse së bashku me familjen e saj më 25 mars, besohet të jetë gjetur e vdekur. Nga të dhënat paraprake thuhet se bashkë me të është gjetur e vdekur edhe familja e saj.

Vdek

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *