Zbulimi i bazës së armatimeve në Sukth, reagon Balla: Policia po godet çdo ditë fenomenin e armëmbajtjes pa leje. Rrjetet që furnizojnë grupet kriminale…

zbulimi i bazes se armatimeve ne sukth reagon balla policia po godet cdo dite fenomenin e armembajtjes pa leje rrjetet qe furnizojne grupet kriminale
zbulimi i bazes se armatimeve ne sukth reagon balla policia po godet cdo dite fenomenin e armembajtjes pa leje rrjetet qe furnizojne grupet kriminale

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka reaguar në lidhje me operacionin ku u zbulua një qendër armatimesh në Sukth, të cilat dyshoheshin se përdoreshin për furnizimin me armë të grupeve kriminale.

Në një postim në rrjetet sociale ai ka shkruar se Policia po godet çdo ditë fenomenin e armëmbajtjes pa leje.

Ai ka shkruar se goditja e rrjeteve të tilla që furnizojnë grupet kriminale, është detyra kryesore e bluve.

Postimi:
???????? Policia e Shtetit po godet çdo ditë fenomenin e armëmbajtjes pa leje. Përgëzime Drejtorive Vendore????????‍♀️???? Durrës dhe Tiranë për goditjen e një tjetër baze që shërbente për furnizimin me armë zjarri të grupeve kriminale dhe të një rrjeti trafiku armësh zjarri. Goditja e rrjeteve që furnizojnë grupet kriminale me armë apo arrestimi i shtetasve që qarkullojnë me armë janë detyrë kryesore e Policisë????

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts