Zbulohen dy kandidatët që do të sfidojnë Bashën për kreun e PD-së, shtyhet për nesër prezantimi i emrave


Grupimi “Për PD-në” do të shpallë nesër dy kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën për kreun e partisë.

ggr

Gazetari i “Panoramës” Mariglen Kume konfirmon se dy emrat e propozuar janë ish-kreu i PD në Kukës Ibsen Elezi dhe ish-anëtarja e kryesisë, Edith Harxhi.

Panorama mëson se komunikimi i kandidatëve do të shtyhet për nesër për shkak të konferencës për media që pritet të mbajë sot në orën 18:00 ish-kryeministri Sali Berisha, i cili u shpall “non grata” nga DASH.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *