“Zbulohet” çfarë fshihet pas formës së mirë të Benzemasë, hoxha shqiptar flet për suksesin ndaj Çelsit: Me tre hurma bëri tre gola, po të hante shtatë…

Real Madrid është duke kaluar një moment të mirë, si në Champions edhe në La Liga.

BEN

Një pjesë të mirë të suksesit të madrilenëve, padyshim që mban firmën e Karim Benzema, që duket sikur ka rilindur në moshën 33-vjeçare.

Edhe pse i agjërueshëm, qendërsulmuesi, arriti të shënonte tre-golësh ndaj Çelsit në Champions dhe duke shtuar shanset për një kalim më tej në tur.

Ai bëri iftar gjatë lojës, duke ngrënë hurma. Për këtë ka folur edhe imami Mazllam Mazllami, i cili tha se futbollisti i Real Madridit po t’i hante shtatë hurma do të shënonte shtatë gola:

“A e patë lojën apo jo? Me tre hurma, tre gola. Po t’i hante Benzema shtatë hurma, shtatë gola. Dhe atë atje, jo në Madrid”, tha imami.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *