Zbulohet e ardhmja e Alabës, mbrojtësi i Bajernit arrin marrëveshjen me skuadrën e…

SHPËRNDAJE

Barcelona ka arritur marrëveshjen për transferimin e mbrojtësit David Alaba. Lojtari austriak ka bërë me dije pak kohë më parë se nuk do të qëndrojë më në Mynih dhe shumë skuadra të mëdha në Europë kërkuan shërbimet e tij.

alaba

Reali i Madridit ishte pranë lojtarit, por duket se fitorja e Joan Laportës si president ka ndryshuar planet dhe ai pritet të transferohet në Katalonjë.

Mediat bëjnë me dije se ka një akord paraprak mes palëve. Menaxheri i lojtarit, Pini Zahavi, ka qenë në Barcelonë për të folur me drejtuesit dhe ka komunikuar se me Realin e Madridit nuk ka një marrëveshje. Kjo do të thotë se vazhdojnë bisedimet me Barcelonën.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.