Zbulohet mashtrimi i Dani Alvesh te Barcleona, publikohen mesazhet me Bartomeun

Futbollistit brazilian, Dani Alvesh, i Ă«shtĂ« hedhur poshtĂ« deklarata e mĂ«parshme qĂ« ka bĂ«rĂ«, ku shprehej se nuk do tĂ« negocionte kurrĂ« me BarcelonĂ«n pĂ«r sa kohĂ« nĂ« krye tĂ« klubit do tĂ« ishte Hosep Maria Bartomeu. Mashtrimi i tij ka dalĂ« nĂ« shesh pasi janĂ« zbuluar disa biseda qĂ« ata kanC pasur nĂ« vitin 2019.

dani alvesh dhe bartomeu

Pas asaj humbjeje me Liverpul nĂ« maj tĂ« 2019, ku Barcelona u mposht me rezultatin 4-0, Dani Alvesh ka pasur njĂ« bisedĂ« nĂ« WhatsApp me presidentin e klubit nĂ« atĂ« periudhĂ«, Bartomeu.

Sipas mesazheve të publikuara nga Culemania, braziliani i ka kërkuar ish-presidentit që të rikthehej në ekipin e Barcelonës. Përgjigja e Bartomeu ishte pozitive dhe se ishte i gatshëm që ta rikthente mbrojtësin në Katalunja.

Dani Alves: â€śZ. President, a Ă«shtĂ« gjithçka nĂ« rregull? UnĂ« dua tĂ« kthehem atje [BarcelonĂ«], dua tĂ« kthehem nĂ« shtĂ«pi dhe tĂ« luaj nĂ« KupĂ«n e BotĂ«s 2022 si lojtar i BarcelonĂ«s! Le ta lĂ«mĂ« mĂ«njanĂ« krenarinĂ« tonĂ«, na duhet njĂ«ri-tjetri dhe ne tĂ« dy e dimĂ« kĂ«tĂ«!”

Bartomeu: â€śPĂ«rshĂ«ndetje Dani. Nuk ka probleme me kthimin tuaj, por duhet tĂ« jetĂ« me dĂ«shirĂ«n e trajnerĂ«ve. A keni folur me Abidal? PĂ«rqafim i fortĂ«. Barto.”

Dani Alves: â€śMund tĂ« flas me tĂ« nĂ«se dĂ«shiron!”

Bartomeu: â€śUnĂ« do tĂ« flas me Abi dhe ti me njerĂ«zit e tu.”

Por kjo marrëveshje nuk u arrit dot nga ana e Abidal dhe trajnerit të asaj kohe Ernesto Valverde.

dani alvesh

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.