Zëdhënësi i BE-së reagon sërish për rrëmbimin e policëve në Kosovës: Po e ndjekim nga afër çështje, Kosova dhe Serbia të përmbahen!

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano është pyetur për rrëmbimin e tre policëve të Kosovës nga njësia speciale e Serbisë. Në përgjigjen e tij ai tha se këtë çështjen urgjente po e ndjekin nga afër dhe se janë në kontakt me të dyja palët dhe KFOR-in. “Kjo është çështje që po e ndjekim nga afër dhe […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts