Zëdhënësi i DASH konfirmon bisedën Blinken-Radev

20:33 11/06/2021

Sekretari amerikan i Shtetit Antony J. Blinken bisedoi sot me Presidentin bullgar Rumen Radev. Sekretari Blinken dhe Presidenti Radev theksuan rëndësinë e Aleancës Transatlantike, partneritetin strategjik SHBA-Bullgari dhe bashkëpunimin nën udhëheqjen e Bullgarisë të Iniciativës së Tre Deteve.

[embedded content]

Blinken dhe Radev diskutuan gjithashtu interesat e përbashkëta në lidhje me sundimin e ligjit, Ballkanin Perëndimor dhe diversifikimin e energjisë.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.