Zëdhënësi i Kremlinit: Negociatat me Ukrainën janë thelbësore për Moskën! Rusia i ka bërë të ditura kërkesat e saj

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peshkov ka reaguar sërish për situatën në Ukrainë.

Peshkov është shprehur se negociatat me Ukrainën janë thelbësore për Moskën. Sipas tij palës ukrainase i janë dorëzuar edhe draft dokumentet.

‘Kërkesat e Rusisë janë të njohura për palën ukrainase. Ne i kemi shpjeguar. Të gjitha draft dokumentet e nevojshme i janë dorëzuar ukrainasve disa ditë më parë”, ka thënë më tej ai.

I pyetur se si e sheh Kremlini idenë e një referendumi të mundshëm në Ukrainë, ai ka theksuar se Ukraina është një shtet sovran dhe se sipas tij, mund dhe duhet të ketë disa procese të brendshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.