Zëdhënësi i Kremlinit: Nëse rrezikohet ekzistenca e Rusisë do të përdorim armë bërthamore në Ukrainë

“Do të përdornim armë bërthamore vetëm nëse rrezikohet rezistenca e Rusisë”, kështu është shprehur zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peshkov.

Në një intervistë për mediat e huaja, ai gjithashtu ka theksuar se ishte i sigurt se presidenti rus Vladimir Putin nuk do të përdorte armë bërthamore në Ukrainë, shkruan BalkanWeb.

Ndërkohë ushtria ruse është përballur me një rezistencë të fortë nga forcat ukrainase, në nisjen e fillimit të pushtimit të Ukrainës me 24 shkurt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.