Zëdhënësi i Kremlinit-politikanëve ukrainas: Kush kërcënon rusët me vdekje do të marrë ndëshkimin e merituar

zedhenesi i kremlinit politikaneve ukrainas kush kercenon ruset me vdekje do te marre ndeshkimin e merituar

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të Ukrainës, se ‘rusët po vriten’.

Peskov ka thënë se përgjigja do të jetë e ashpër dhe se Rusia nuk do të ndalet se luftuari kundër armiqve të saj.

“Rusët por vriten, kështu thonë armiqtë tanë dhe ne duhet të luftojmë kundër tyre. Rusët nuk duhet të kërcënohen,” tha Peskov, duke komentuar deklaratat e këshilltarit të presidentit ukrainas, Mykhailo Podolyak, dhe zyrtarëve të tjerë ukrainas.

Më tej ai shtoi se plani Kievit është të shkatërrojë rusët, por sipas tij nuk do t’ja dalë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts