Zelensky bisedon me Lukashenon

zelensky bisedon me lukashenon
zelensky bisedon me lukashenon

14:36 27/02/2022

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka folur me udhëheqësin e Bjellorusisë, Alexander Lukashenko. Por ai nuk ka dhënë asnjë detaj se për çfarë ka biseduar me të.

Siç është raportuar më herë, Rusia tha se ka dërguar një delegacion në Bjellorusi për të biseduar me Ukrainën.

Por Zelensky refuzoi ofertën dhe tha se bisedimet në Minsk do të bëheshin vetëm nëse Rusia nuk do ta kishte sulmuar Ukrainën nga territori bjellorus.

Megjithatë ai u shpreh i hapur për negociata në vende të tjera./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts