Zelensky dhe gruaja e tij jetojnë larg njëri-tjetrit për më shumë se një muaj

Zonja e Parë e Ukrainës Olena Zelenska tha se ajo dhe presidenti Volodymyr Zelensky kanë jetuar veçmas për më shumë se një muaj për të mbrojtur atë dhe fëmijët e saj.

Ajo i tha CNN përmes emailit: “Volodymyr dhe ekipi i tij aktualisht jetojnë në zyrën e presidentit. Për shkak të rrezikut, unë dhe fëmijët e mi e ndaluam të qëndronim atje. Kështu, për më shumë se një muaj ne komunikojmë vetëm me telefon.”

Zelenska tha se burri i saj ka “treguar të njëjtat tipare” që ai shfaq si një “baba i mrekullueshëm” në udhëheqjen e tij gjatë kohës së luftës.

“Ai nuk ka ndryshuar. Thjesht më shumë njerëz e panë atë me sytë e mi,” tha ajo.

Gruaja e Zelensky tha se ajo ndihet sikur “po ecën në një litar të ngushtë” dhe “do të humbasë kohë dhe ekuilibër” nëse mendon se si po e bën atë.

Zonja e parë tha se lufta nuk duhet të bëhet “e zakonshme” dhe të vdekurit e Ukrainës nuk duhet të bëhen statistika.

“Mos u mësoni me pikëllimin tonë!” ajo tha.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts