Zelensky i kërkon Italisë të forcojë sanksionet kundër Rusisë

Presidenti ukrainas Zelensky tha se i ka kërkuar Italisë “të forcojë sanksionet kundër Rusisë dhe regjimit” gjatë një fjalimi që u postua në faqen e qeverisë ukrainase në Facebook.

Zelensky tha se ai ka kërkuar “të godasin të gjithë rusët që janë përgjegjës për këtë luftë, luftën kundër nesh. Për t’i goditur ata në pronat e tyre, pasuritë e paluajtshme, jahtet dhe llogaritë bankare… Zakoni i tyre për të fituar para në luftë dhe më pas vazhdoni të jetoni në Evropë ku ka paqe dhe siguri”.

“Jam i sigurt se do të ketë sanksione të reja dhe i jam mirënjohës Italisë për mbështetjen”, shtoi Zelensky.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *