Zelensky: Jemi në luftë prej 15 ditësh! Rusët janë mostra, por ne nuk do të dorëzohemi kurrë

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelenksy u shpreh se janë të vendosur në mbrojtje të shtetit, duke theksuar se ushtria ukrainase ka bërë të mundur zmbrapsjen e forcave ruse në zonat kryesore në Ukrainë.

“Falë ushtrisë tonë, falë Gardës Kombëtare, rojeve  kufitare, policisë dhe të gjithë atyre që i janë bashkuar mbrojtjes së vendit , ne nuk u bëmë kurrë skllevër dhe këtë nuk do ta bëjmë kurrë, sepse ky është shpirti ynë , ky është fati ynë”, ka thënë Zelensky.

Sa i përket deklaratës së Lavrov se spitali i Mariupol nuk kishte gra dhe se ishte kthyer në një bazë për forcat ukrainase, Zelensky tha se kjo është ajo që Rusia di të bëjë më mirë të besojë gënjeshtrat e saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts