Zelensky mesazh SHBA-së: Nëse nuk marrim ndihmë, do të humbasim luftën me Rusinë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, i cili ndodhet në SHBA në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme së OKB-së, deklaroi se ‘nëse Ukraina nuk merr ndihmë, do të humbasë luftën me Rusinë’.

Sipas mediave të huaja ky ishte një mesazh i drejtpërdrejtë për SHBA-të.

Dje Zelensky mori pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në New York, ku takimi drejtohej nga Shqipëria.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts