Zelensky në Vilnius: NATO do t’i japë Ukrainës siguri, Ukraina do ta bëjë NATO-n më të fortë

NATO do t’i japë Ukrainës siguri dhe Ukraina do ta bëjë aleancën më të fortë, tha Volodymyr Zelensky në një fjalim në Vilnius.

Presidenti vuri në dukje se erdhi në Vilnius me besim te vendimi, me besim tek partnerët, me besim në një NATO të fortë, një NATO që nuk heziton, nuk humbet kohë dhe nuk shikon prapa te asnjë agresor.

“Unë do të doja që ky besim të bëhet besim në vendimet që ne të gjithë meritojmë dhe që secili nga ushtarët tanë, secili nga qytetarët tanë, secila nga nënat tona dhe secili prej fëmijëve tanë pret”, shtoi Zelensky.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts