Zelensky për sulmet ruse: Ukraina duhet të krijojë mbrojtje ajrore, s’kemi kapacitete!

Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky, ka deklaruar se Ukraina duhet patjetër të krijojë një mburojë ajrore për të gjithë territorin e saj.

Ai gjithashtu ka thënë se Ukraina nuk ka kapacitete të mjaftueshme për mbrojtjen ajrore. Sulmet ajrore ruse janë shtuar në të gjithë territorin e vendit.

Megjithatë Zelensky shton se udhëheqja  e vendit po punon me partnerët ndërkombëtarë për t’i siguruar Ukrainës kapacitete të domosdoshme për mbrojtje ajrore nga sulmet ruse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts