Zelensky: Rusia ka pësuar disfatë strategjike në Ukrainë

In this image from video provided by the Ukrainian Presidential Press Office, Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy speaks from Kyiv, Ukraine, early Monday, March 21, 2022. (Ukrainian Presidential Press Office via AP)

08:53 13/05/2022

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se Rusia ka pësuar një disfatë strategjike në Ukrainë.

“Rusisë thjesht i mungon guximi për ta pranuar atë,” tha Zelensky në fjalimin e tij gjatë natës.

Presidenti ukrainas i quajti gjithashtu forcat ruse “frikacakë”, të cilët po përqiqen të fshehin të vërtetën pas sulemve raketore, ajrore dhe artilerie.

Gjatë fjalës së tij, Zelensky ka falenderuar infermierët dhe mjekët ndihmës për shpëtimin e jetëve të ushtarëve ukrainas, ndërkohë që dyshohet se forcat ruse kanë shkatërruar 570 objekte të kujdesit shëndetësor që nga fillimi i luftës./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.