Zelensky: Ukraina do ta fitojë luftën me Rusinë

zelensky ukraina do ta fitoje luften me rusine
zelensky ukraina do ta fitoje luften me rusine

09:51 09/05/2022

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky thotë se vendi i tij do ta fitojë luftën me Rusinë.

Përmes një video-mesazhi ditën e sotme kur Rusia dhe Ukraina festojnë sot Ditën e Fitores ndaj Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë Botërore, Zelensky u shpreh se së shpejti Ukraina do të festojë dy “Ditë Fitoreje”.

“Rruga drejt saj është e vështirë, por ne nuk kemi dyshim se do të fitojmë”, tha Zelensky në video-mesazhin drejtuar popullit.

Ndër të tjera ai tha se “Ukraina nuk do t’i japë askujt asnjë pjesë toke”. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts