Zelensky: Ukraina nuk është përfshirë në rrëzimin e avionit në Rusi

Ukraina nuk është e përfshirë në rrëzimin e avionit në Rusi, në bordin e të cilit ishte kreu i Wagner PMC Yevgeny Prigozhin dhe komandantët, tha presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky në një konferencë për shtyp me liderin e Portugalisë.

“Kur Ukraina foli dhe iu drejtua vendeve në lidhje me avionët, ne nuk e kishim parasysh këtë, por kishim diçka krejtësisht të ndryshme në mendje dhe donim mbështetje. Edhe pse, me siguri, kjo gjithashtu do të ndihmojë në një farë kuptimi. Unë mendoj se të gjithë janë të vetëdijshëm se kush është i përfshirë”, tha Zelensky.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts