Zelensky: Veprimet e Rusisë, absolutisht të liga

11:02 14/06/2022

Veprimet e Rusisë në Ukrainë janë “absolutisht të liga”. Kështu është shprehur gjatë një fjalimi Presidenti Volodymyr Zelensky.

Ai u shpreh se ukrainasit janë duke e paguar shumë shtrenjtë çmimin e betejave në rajonin e Donbasit, duke i përshkruar ato si më brutalet në Europë dhe për Europë.

Ai kërkoi që vendet perëndimore të japin më shumë armatime, për të ndihmuar në “sigurimin e avantazhit të Ukrainës dhe dhënien fund të torturës ruse për popullin ukrainas në Donbas”./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.