Zelenskyy viziton spitalin ushtarak në rajonin e Zaporizhzhias

zelenskyy viziton spitalin ushtarak ne rajonin e zaporizhzhias

Luftimet mbeten intensive në pjesë të rajonit të Zaporizhzhias.

Në një vizitë këtë pasdite, Presidenti Zelenskyy takoi trupat e përfshira në kundërofensivë, duke diskutuar hartat dhe strategjitë e fushëbetejës me oficerët e komandës lokale.

Ai gjithashtu u largua nga një qendër e ndihmës mjekësore paraspitalore për trupat, duke pozuar për foto me punonjësit e kujdesit shëndetësor të ushtrisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts