Zëvendësoi Bardhin, Basha tregon vendimin: Detyrën e kreut të grupit parlamentar do t’ia delegoj një prej nënkryetarëve

zevendesoi bardhin basha tregon vendimin detyren e kreut te grupit parlamentar do tia delegoj nje prej nenkryetareve
zevendesoi bardhin basha tregon vendimin detyren e kreut te grupit parlamentar do tia delegoj nje prej nenkryetareve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha pak para nisjes së seancës plenare në Kuvend, ka dhënë një prononcim për mediat.

Ai tha se detyrën që ia delegoi statuti i PD-së, ai i kreut të grupit parlamentar, do ta delegojë te një nga nënkryetarët e partisë.

“Asnjë debat artificial apo i natyrshëm me njëri-tjetrin nuk ndihmon. Kauza jonë është për qytetarët. Në momentin kur televizioni syri do t’i drejtohet zyrtarisht PD do të përgjigjem. Prej ditës së djeshme me hyrje në fuqi të statuti të PD, janë marrë vendimet përkatëse. Dua të deklaroj hapur se si kryetar i PD i ngarkuar nga statuti edhe me detyrën e kryetarit të grupit, i autorizuar për t’u deleguar. Do ta delegoj te një nga nënkryetarët e PD, siç ka qenë më parë. Thirrja ime për çdo deputet pas një orë të vështirë, është që tani është momenti të shohim, përtej interesave personale”, tha Basha.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts