“Zgjedhim të ardhmen”/ Një ditë para Kuvendit të 18 dhjetorit, nisin përgatitjet te Pallati i Kongreseve (FOTO)

Kanë nisur përgatitjet për Kuvendin Kombëtar që pritet të mbajë nesër në Pallatin e Kongreseve nga Partia Demokratike.

pd e re 2

Në këto foto të siguruara nga gazetari i “Panorama” Mariglen Kume, shfaqet hyrja kryesore e Pallatit të Kongreseve ku është vendosur baneri me logon e PD-së dhe Kuvendit Kombëtar.

Ndërkaq, në disa banera të tjerë janë vendosur qytetet e Shqipërisë duke iu bashkëngjitur sloganin “zgjedh të ardhmen”.

Basha e konsideron 18 dhjetorin si Kuvendin e vetëm të PD-së dhe si mundësinë për bashkim dhe zgjidhje të krizës.

Kujtojmë që Kuvendi i thirrur nesër nga Kryesia e PD-së do të zhvillohet një javë pas Kuvendit të iniciuar nga ish-kryeministri Sali Berisha. Po nesër Berisha pritet të zhvillojë një referendum ku do t’u kërkojë anëtarëve të votojnë për shkarkimin e kryedemokratit Basha.

Logo pd e re.1

Kuvendi 18 foto 1

pergatitjet dy logo

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *