Zgjedhja e Vjosa Osmanit Presidente, Rama: Garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek programi qeverisës në Kosovë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka komentuar zgjedhjen e Vjosa Osmanit si Presidente ditën e djeshme në Kosovë.

Rama nuk ka preferuar të urojë, por thotë se kjo zgjedhje përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë për të realizuar programin qeverisës.

Po ashtu Rama nuk e ka përmendur emrin e Vjosa Osmanit në asnjë fjalë.

STATUSI NGA EDI RAMA

Zgjedhja e Presidentes së re të Kosovës dje nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, përmbyll kuadrin institucional të vendit dhe garanton qëndrueshmërinë e nevojshme për t’u fokusuar tek puna për realizimin e programit qeverisës! Qoftë një punë e mbarë dhe e suksesshme për popullin!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.