“Zgjedhje të manipuluara”, Lefter Maliqi denoncon në SPAK funksionarët dhe komisonerët e KZAZ-së në Kuçovë

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Kuçovës ka kërkuar SPAK-ut nisjen e hetimit penal për funksionarët dhe komisionerët e KZAZ në Kuçovë.

Në denoncimin e Maliqit thuhet se gjatë procesit të votimit ka pasur probleme me kamerat e sigurisë në pjesën më te madhe të qendrave dhe kjo sipas tij tregon jo transparencë.

Pas publikimit të rezultateve të zgjedhjeve nga KQZ, Maliqi deklaroi se zgjedhjet ishin të manipuluara.

  • foto galeri

Maliqi arriti të siguronte 6222 vota në bashkinë e Kuçovës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts