Zgjedhjet brenda PD-së/ Basha dorëzon formularin e rikandidimit, por çfarë pritet të ndodhë të dielën?


Lulzim Basha ka dorëzuar të premten pasdite formularin e rikandidimit të tij për kreun e Partisë Demokratike.

lulzim-basha

Nga formularët e dërguar deri më tani në Partinë Demoktarike, kandidaturat janë:

Lulzim Basha

Fatbardh Kadilli

Edith Harxhi

Nesër depozitojnë kandidimin:

Ibsen Elezi

Lisander Hoxha

Ndërkohë, ditën e diel në orën 18:00 pritet të mblidhet kryesia e cila do të vendosë mbi kandidatët dhe modalitetet e garës për kreun e PD.

Zgjedhjet për kreun e PD, do të mbahen më 13 qershor.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.