Zgjedhjet e 14 majit, KQZ miraton rezultatin final për Tiranën dhe Durrësin. Veliaj dhe Sako zyrtarisht fitues

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur ditën e sotme për të miratuar rezultatet e zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Kryekomisioneri i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka miratuar rezultatin final për bashkinë e Tiranës dhe atë të Durrësit, ku respektivisht u shpallën fitues Erion Veliaj dhe Emiriana Sako.

Rezultati përfundimtar përfshin votat e marra në total për kryetarin e bashkisë në çdo qytet si edhe votat e grumbulluara për Këshillin Bashkiak.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts