Zgjedhjet e 25 prillit/ PD padi në Kolegjin Zgjedhor për Qarkun e Gjirokastrës


Partia Demokratike ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor rezultatin e zgjedhjeve në Qarkun e Gjirokastrës.

Zgjedhjet-25-prilli-numerimi-25-621x450

Pasi përpjekja e tyre në Komisionin e Apelimit dhe Sanksioneve dështoi, demokratët vazhdojnë betejën në shkallën e fundit të gjykimit duke kërkuar ripërsëritjen e zgjedhjeve në këtë qark.

Lajmin e padisë në Kolegjin Zgjedhor e bën me dije juristi i PD-së, Marash Logu, sipas të cilit kërkohet pavlefshmëri dhe përsëritjen e zgjedhjeve.

“Detyra jonë para shqiptarëve është të vazhdojmë betejën në çdo front, me çdo mjet dhe mundësi për zbardhjen e masakrës zgjedhore Rama-Doshi”, shkruan ai.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.