Zgjedhjet e Komisionit të Rithemelimit/ Shpallen fituesit për dy degët në Tiranë dhe Paskuqan (EMRAT)

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në degët nr 16 në Tiranë dhe dega në Paskuqan në zgjedhjet e shpallura nga Komisioni i Rithemelimit.

zgjedhjet
Foto ilustruese

Në degën nr.16, sipas Komisionit të Rithemelimit, fitues është shpallur Eduard Rexha me 69.7% të votave.

Ndërsa në degën e Paskuqanit, fitues është shpallur Anton Pjetërnikaj i cili ka siguruar 86% të votave.

Në degën nr.10 në Tiranë është shpallur fitues me 65% te votave, Andi Beliu.

Njoftimi i Komisionit të Rithemelimit:

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që është mbyllur procesi i votimit në PD Dega 16 Tiranë.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD dega Dega 16 Tiranë u shpall Z. Eduard Gani Rexha me 69.7% të votave.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njofton që është mbyllur procesi i votimit në PD Dega Paskuqan.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD dega Dega Paskuqan u shpall Z. Anton Lek Pjetërnikaj me 86% të votave.

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD dega Dega 10 Tiranë u shpall Z. Andi Gani Beliu me 65% të votave.

Është zgjedhur dhe kryetari i degës së Skraparit ku me 69% të votave, fitues është shpallur Hajredin Bakiasi.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.