Zgjedhjet e pjesshme/ Nis procesi i numërimit në Dibër pas vonesës prej disa orësh


Pas një vonese prej disa orësh ka nisur në Dibër edhe procesi i numërimit për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Procesi i numërimit ka nisur me vonesë për shkak të bllokimit të transportit të kutive të votimit si pasojë e dëborës.nrrr

Tani numëruesit sapo kanë nisur procesin e numërimit, ku kanë përfunduar edhe kutinë e parë. Ndërsa garojnë midis tyre të kandidatëve të partive, si Luan Haka i PD-së, Premtim Kryemadhi i “Shtëpia e lirisë” dhe Rrahim Spahiu i Partisë Socialiste.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.