Zgjedhjet lokale/ Balla përgëzon popullin e Kosovës: Një kulturë të theksuar demokratike, urim i veçantë për fituesit e kryeqytetit

zgjedhjet lokale balla pergezon popullin e kosoves nje kulture te theksuar demokratike urim i vecante per fituesit e kryeqytetit
zgjedhjet lokale balla pergezon popullin e kosoves nje kulture te theksuar demokratike urim i vecante per fituesit e kryeqytetit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka përgëzuar popullin e Kosovës për mbajtjen e zgjedhjeve vendore me një kulturë të theksuar demokratike.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook deklaron se Urimet i shkojnë të gjithë kandidatëve fitues, nga parti të ndryshme politike: PDK (9 komuna), LDK (7 komuna), AAK (5 komuna), VV (4 komuna), NISMA (1 komunë).

Gjithashtu Balla ka bërë një urim të veçantë për fituesit e kryeqytetit, Përparim Ramën Kryetari i ri i #Prishtinë dhe Lumir Abdixhiku Kryetar i LDK.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Përgëzime popullit të Kosovës?????? për mbajtjen e zgjedhjeve vendore me një kulturë të theksuar demokratike. Urimet i shkojnë të gjithë kandidatëve fitues, nga parti të ndryshme politike: PDK (9 komuna), LDK (7 komuna), AAK (5 komuna), VV (4 komuna), NISMA (1 komunë). Urim i veçantë për fituesit e kryeqytetit, Përparim Ramën Kryetari i ri i #Prishtinë dhe Lumir Abdixhiku Kryetar i LDK.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts